Faqja zyrtare e PDSH-sė
Lajmet e Fundit
Fakte
Artikujt
Propozime
Komente
Dėrgo Koment
Fjalimet
Sondazhe

Shkurt dhe Shqip

Arbeni-Menduhi-Georgievski; pėrdorin strategjinė e nxitjes sė konfliktit por ata vetė nuk marin pjesė nė te

Kjo kryesi e shkatron PDSH-nė
 sepse askush mė nuk i beson se punon pėr popull.
 

 
 
Fakte
PDSH- nė e udhėheqin njerėz tė korruptuar, frigacak, kontraverz, tė pavendosur, tė paaftė dhe keqpėrdorues tė vlerave kombėtare per qėllime profituese

Dėshtimi i ri por jo i fundit i kryesisė sė PDSH-sė

Tentim eliminimi politik ndaj personalitetit tė ish tė burgosurit politik Fatmir Ibraimit nga ana e kryesisė sė PDSH-sė. - tregoi se sa amorale ėshtė kryesia  e PDSH-sė. Kryesia e PDSH-sė me insinuata tė njohura tė shkollės politike tė Arbėr Xhaferit u mundua tė eliminojė edhe njė anėtar tė PDSH-sė duke e sulmuar me arsenalin e njohur amoral tė vet.

 • ... vazhdon

  Krejt kjo ndodhi pėr shkak se njė prej anėtarėve tė parė tė kėsaj partie kritikoi haptazi kryesinė e PDSH-sė pėr dėshtime nė shumė sfera tė jetės politike dhe ekonomike tė shqiptarėve nė Maqedoni dhe pėr mos konsultimin me anėtarėsinė pėr zgjedhjen e kandidatit pėr kryetar tė shtetit. Nė kėte kryesia reagoi me njė artikull qė atakonte moralin e Fatmir Ibraimit. Nė mes tjerash nė kėtė artikull thuhet se ai pėrveē bashkėshortes dhe njė vajze nė Tetovė ka edhe njė grua tjetėr nė Amerikė edhe ate jo shqiptare dhe as amerikane por "SERBE", dhe se sė bashku me te pregaditin tradhėtinė Kombėtare ndaj shqiptarėve. Qė tė jetė mė bindėse, nė kėtė artikull, figurojnė edhe inicialet M.S. dhe mosha 33 vjeēare e kėsaj "serbe".
  "A hahet kjo?", pse jo! Populli shqiptar nė Maqedoni han ēka do qė tė japėsh, ashtu mendon ajo shkolla politike e Arbėn Xhaferit. Por pritet tė shihet se a do ta "haje" me tė vėrtetė.


Universiteti i Tetovės - tregoi se sa antikombėtar ėshtė kryesia  e PDSH-sė. Njė dėshtim i kryetarit Arben Xhaferi qė dėshpėroi anėtarėsinė dhe dėmtoi popullin shqiptar. Pasojat e bojkotimit tė UT-sė do tė ndihen edhe nga gjenerata qė vijnė. Qė tė jetė ēmenduria e tyre e pėrsosur ata propagandonin nė masė pėr kualitetin e dobėt tė arsimtarėve, pėr moralin e tyre, dhe shpifje tė tjera me qėllim tė degradimit tė UT-sė.
 • .. vazhdon

  Por, legalizimi i UT-sė ėshtė sukses edhe i anėtarėsisė sė PDSH-sė qė nuk pranoi urdhėrat e Kryesisė sė harxhuar, sepse e pa me kohė se korrupcioni dhe interesi material qė e lidhte kryesinė e PDSH-sė me VMRO-nė e ktheu nga rruga e premtuar elektoratit tė vet.


Ngjarjet e Gostivarit - treguan se sa frigacakė dhe tė pavendosur janė anėtarėt e kryesisė sė PDSH-sė. Kryetari Arben Xhaferit nuk iu dėgju zėri. Ai nuk deklaroi asgjė pėr shtyp edhepse kishte tė vrarė dhe me qindra shqiptar u rrahėn nė qendėr tė qytetit. Ata ishin anėtar tė PDSH-sė  Ndėrsa ai "tjetri" pėhapte pėralla se komuna e Tetovės nė atė kohė paska qenė plot me policė qė kanė pritur qė "trimat" Arben edhe ai "tjetri" tė hyjnė nė ndėrtesė. Turp i madh!.

"...ne radhet e PDSH-se ka Skenderbe te kushtrimeve dhe te mjekrrave, te cilet jane te tille gjithmone para se te filloje beteja politike e pastaj shndrrohen ne Hamza Kastriota dhe Mojsi Golema dhe nuk I gjen njeriu. "

... vazhdon


Mungesa e sakrificės - tregoi se kryesia nuk ka sakrifikuar asgjė pėr popupullin dhe as qė e ka ndėrmend ta bėje kėte.
 

Si qė e shihni vendi nė anėn e majtė ėshtė i zbrazėt qė simbolizon kryesinė e PDSH-sė.

Asnjėri prej tyre nuk ka sakrifikuar asgjė pėr popullin. Asnjeri nuk e ka profesionin e vet prej tė cilės krijon tė ardhura por ata jetojnė nė kurriz tė popullit pėr mrekulli. Kjo do tė thotė se populli shqiptar sakrifikohet pėr ata dhe jo ata pėr popullin. Asnjė vepėr kombėtare nė tė kaluarėn! Por vetėm dėshtime. Ėshtė vėrtetė ēudi se si egzistojnė kėta parazitė.


Lufta e UĒK-sė - tregoi se kryesia e PDSH-sė ėshtė  kontraverze. Derisa ushtria maqedone gjuante me gjithė arsenalin e vet ustarak kundėr fshatrave shqiptare, kėta tė kryesisė ende qėndronin nė  koalicion qeveritar me VMRO-nė. Nė ndėrkohė anėtarėsia, pjesa dėrmuese e tyre, shkoi nė UĒK,  pjesa tjetėr e lutnin kryesinė tė pėrkrahė UĒK-nė ose sė paku mos tė dėmtojė luftėn e drejtė tė popullit shqiptar kundėr represionit maqedonas.

 • .. vazhdon

  Marėveshja e Prizrenit ishte rezulltat i presionit tė madh ndaj kryesisė sė PDSH-sė nga anėtarėsia e vet. Derisa mėrgimtarėt nga bota ndanin bukėn e gojės tė ndihmojnė luftėn e drejtė tė UĒK-sė, Kryetari dhe ai "tjetri" pėrhapnin lajme se luftarėt e UĒK-sė dhunojnė femra nė Tanushė dhe nė Shipkovicė dhe se udhėheqėsi i UĒK-sė paska qenė i ēmendur ndėrsa ata tė tjerėt dilnin me deklarata pompoze "qeni i keq ta sjell ujkun te dera". Kjo temė ka shumė detale prandaj do ta lėmė me kaq njėhere.


Humbja e zgjedhjeve tė lira Parlamentare 2002 - tregoi se kryesia e PDSH-sė ėshtė e paaftė dhe e pavendosur dhe se populli nuk u beson mė. Nuk ishin anėtarėt e PDSH-sė shkaktarė pėr humbjen e thellė nė zgjedhjet e lira 2002 por vetė shkurtpamėsia dhe politika e gabuar dhe e korruptuar e kryesisė qendrore tė PDSH-sė.

 • .. vazhdon

  Ėshtė vėrtetė ēudi e madhe se si kishin ende shpresa se do tė fitojnė pas gjithė atyre dėshtimeve si nė planin politik ashtu edhe nė ate ekonomik. Derisa ata ishin me VMRO-nė nė pushtet shkatruan ēka mundėn nga ekonomia. Edhe ate pak qė mbeti prej ekonomisė sė Maqedonisė e ndajtėn ndėrmjet veti. Me qindra mijėra njerėz pritnin punėsim tė premtuar para zgjedhjeve qė nuk u realizua as deri nė fund tė mandatit tė tyre sepse ata nuk krijuan punė tė reja por ata qė ishin i ndajtėn ndėrmjet vedi.


Keqpėrdorues tė vlerave kombėtare pėr qėllime profituese - tregoi se kryesia e PDSH-sė ėshtė e korruptuar. PDSH momentalisht ėshtė pronė e njė grupi individėsh qė e kanė shndėruar ate nė organizatė tregtare, ku profitin e mbajnė vetėm pėr vehte. Krekosen pėr ēėshtje kombėtare vetėm e vetėm tė rruajnė biznesin e vet qė e kanė nė kuadėr tė PDSH-sė Deri kur kėta zotėri te pdsh-se do ta mashtrojnė popullin?


 
Kėndi i Lajmeve

Lajmet mė tė reja nga Vendi dhe Bota

Ēka mė tutje?
PDSH tė jetė, o mos tė jetė ėshtė pyetja tani?
   
Dy zgjidhje tė vetme pėr PDSH:
  
Pranimi i gabimeve dhe dorėheqja e Kryesisė
ose
Shkatrimi i PDSH-sė
Ēka thotė Kryesia?

Kritika

  Dėrgoni komentin tuaj  

Error!
the template pdsh-artikujt does not exists, note that templates are case sensetive and you must write the name exactly as it is